Hagenaar verzint nieuw kaartspel

24 June 2023, 10:00 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Dizzylizzygame.com

Hagenaar Rowan Zwiers heeft een nieuw kaartspel bedacht. Het spel heet Dizzy Lizzy en bestaat uit 54 hoofd-, lichaam- en staartkaarten die samen een stapel vormen met ontelbaar veel spelmogelijkheden.

Het kaartspel is vrij van taal en cijfers, maar zit vol met logische strategie. Daarom is het toegankelijk voor jong en oud, maar kan het ook uitdagend zijn. “Wij nodigen iedereen uit om mee te spelen, en samen te ontdekken wat er allemaal mogelijk is met dit nieuwe setje kaarten”, aldus Rowan.

Om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk mensen het spel gaan spelen kan iedereen op Dizzylizzygame.com een spelletje bestellen en zelf kiezen hoeveel daarvoor wordt betaald.

Tekst gaat door onder foto.

Duizelingwekkend proces

De inspiratie voor Dizzy Lizzy kwam vanuit het ‘monster-teken-spel’, waarbij je een blaadje in drieën vouwt en ieder los van elkaar het hoofd, het lichaam, en de benen tekent, dat Rowan thuis met zijn kinderen speelde. "Al snel kwam de gedachte op: 'Daar moet toch een spel mee te maken zijn?'. Dat bleek zo makkelijk nog niet: De eerste spelvorm had vier kaarten – dat liep steeds vast. Het eerste ontwerp had allerlei beesten – dat werd te verwarrend. En toen het besluit kwam om het spel ook écht uit te brengen bleek de eerst gekozen spelnaam te veel op bestaande namen te lijken. Het was een duizelingwekkend proces van ellenlange Post-it note-, ontwerp-, en speel sessies. Maar gelukkig waren vrienden en familie een goed klankbord, zonder hen had ik Dizzy Lizzy nooit kunnen lanceren zoals het nu is."

Dizzy Lizzy is een echt passie-project, waar Rowan aan sleutelde in de vrije momenten. Als leraar ondernemen was het zijn droom om ooit een consumentenproduct te lanceren. “En wat is er dan leuker dan een kaartspelletje dat we samen kunnen spelen en delen?” Er is veel eigen geld en energie in Dizzy Lizzy gestopt. Toch mogen mensen nu zelf bepalen wat zij bijdragen. “Wij maken het spelen en delen van Dizzy Lizzy zo toegankelijk mogelijk door het kaartspel te introduceren voor wat-je-maar-wilt betalen. Dat lijkt misschien gek maar wij verwachten dat mensen daar best sociaal mee om kunnen gaan. Samen maken wij Dizzy Lizzy zo leuk mogelijk!”